Ülo Toomsalu • 24. aprill 2001 kell 7:22

Suvepealinn pakub rannas kosmonautide harjutusi

Pärnu rannas saab iga soovija suvel järele proovida, milline tunne on kosmonautidel kaaluta olekus hõljuda, kirjutab Pärnu Postimees.

Eestis ainulaadse kosmonautide treeninguseadme paneb ettevõtja Egon Ovir üles vesiliugtee juurde, selle kõrval leiavad koha batuudid.

Umbes kolme meetri kõrguse liikuvatest rõngastest seadeldise keskel hoiab inimene raudtorudest kinni ja liigub otsekui kaaluta olekus. Igaüks võib sellel ligikaudu 30 krooni eest sõita, kaua jaksab.

Pärnu linnavalitsus kinnitas eile suveettevõtluse konkursi tulemused ja määras tegevusajad ja -kohad ettevõtjatele, kes suvepealinlastele ja külalistele meelelahutust või teenuseid pakkuda soovivad.

Sel suvel saavad rannas päevitavad või ujuvad inimesed oma riided ja väärisesemed hoiule anda Dorimar Grupi hoiuruumi. Seifi võti on rannalisel kummiga ümber käe.

Pärnu lahele saab sellest suvest esimest korda sõitma minna lõbusõidukajakkidega. Süstalaadseid veesõidukeid rentiva aktsiaseltsi Boss Trading direktor Aivar Vorman seletas, et kajakid on ühe- ja kahekohalised ning rannas tegevuse alustamiseks ostetakse täiesti uued süstad.

Ranna rajooni pannakse suveks üles internetipunkt, laenutatakse rulluiske, jalgrattaid ja rannatoole. Sarnaselt eelmise suvega leiab rannaliival koha ronimissein. Ranna puiesteel töötab tasuline jalgrataste parkla.

Vana silla juures hakkab aktsiaselts Ardea korraldama kalapüüki ujuvsumbast. Kalad saab kohapeal grillida.

Hetkel kuum