Endine pankur ja linnajuht ei saanud spordimuuseumi juhiks

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 17:24

Kuigi kultuuriministeeriumi komisjon valis spordimuuseumi direktoriks endise Tartu linnavolikogu esimehe ja Tartu Kommertspanga nõukogu esimehe Ants Veetõusme, ei pidanud minister Signe Kivi teda sobivaks.

Kultuuriminister Signe Kivi käskkirjaga moodustatud komisjon valis ministeeriumi esindaja teatel esialgu 7 soovija hulgast välja 3 isikut, kellega toimus vestlusvoor. Pärast vestlusvooru hindamise alusel tekkinud pingereas oli enim toetust saanud kandidaadiks Ants Veetõusme ning komisjon tegi kultuuriminister Signe Kivile ettepaneku sõlmida tööleping Ants Veetõusmega.

Eelmisel nädalal kohtus kultuuriminister Ants Veetõusmega ning vestles temaga Eesti muuseumi hetkeseisust ja tulevikuperspektiividest. Samuti tutvus minister muuseuminõukogu, Eesti Sportlaste Ühenduse ja Eesti Treenerite Ühenduse esindajate arvamuste ning ootustega reorganiseeritava muuseumi suhtes.

Pärast põhjalikku kaalumist leidis minister, et kandidaadi esitatud arenguvisioonid ei vasta täielikult spordimuuseumile pandud ootustele ja muuseumi ees seisvatele ülesannetele. Lähtudes eeltoodust pidas kultuuriminister vajalikuks korraldada uus konkurss.

Kivi sõnul peab Spordimuuseumi uus juht olema energiline, loominguline ning tugeva visioonivõimega isiksus, kes muudab praegu eesti muuseumide pildis nõrgal positsioonil oleva Spordimuuseumi kaasaegseks ja atraktiivse kontseptsiooniga hästitoimivaks organisatsiooniks.

Spordimuuseum peab muutuma struktuuriks, kus saaksid eesti spordiliikumisest osa kõige erinevamad sihtgrupid tippsportlastest ja teadlastest laste ja seeniorideni. Riigi toetust saav Spordimuuseum kui spordiloolise ainese koguja, säilitaja, analüüsija ja eksponeerija peab juba lähitulevikus teenima tunduvalt laiema hulga inimeste huve kui seni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing