Meelis Lao on saanud Tallinnalt tänutäheks hõbepokaali

25. aprill 2001, 08:23

Probleemse taustaga Meelis Lao, kellele Tallinna linnapea Jüri Mõis ja volikogu esimees Rein Voog sügisel tänuks hõbepokaali kinkisid, on muutunud Mõisa püsimise võtmekujuks, kirjutab Postimees.

Kui Tallinna ametist lahkuv reformierakondlasest abilinnapea Priit Vilba süüdistas eile hommikul linnapea Jüri Mõisa, et too on lubanud väidetavalt hämartaustse ärimehe Meelis Lao pealinna juhtimisele liiga lähedale, teatas Mõis vastuseks, et reformierakondlasest linnavolikogu esimees Rein Voog kinkis mullu novembri alguses Tallinna linna ametliku hõbepokaali sellesamale Laole, kes pidas võtmeläbirääkimisi vene poliitikutega võimuliidu ülekaalu säilitamiseks.

?Peeker on kodus raamaturiiulil,? kinnitas Meelis Lao eile õhtul. ?Kui Voog selle mulle üle andis, avaldas veel sügavat tänu, et talle koht alles jäi,? meenutas Lao. Ta lisas, et on saanud linnalt ka aukirja, millel on Mõisa ja Voogi allkiri.

Voog mäletab mullu 3. novembril Mõisa algatusel viinatehases Onistar toimunud kohtumist teistmoodi. ?Pokaali andis Laole Mõis, mina surusin viisakusest tema kätt,? ütles Voog.

Postimehe andmeil said võimule jäämise tänuks Tallinna peekrid tookord ka Onistari suuromanik Igor Savenkov ja ajalehe Molodjo? Estonii endine peatoimetaja Sergei Sergejev.

?Niipalju kui mina aru sain, oli Onistarist Mõisale suur abi,? meenutas Voog sügisese võimuvõidu järgseid päevi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing