Raadi lennuväljale jääb autoturg ja motoringrada

25. aprill 2001, 08:32

Tartu Raadi lennuvälja omanikud kinnitavad lähiajal lennuvälja planeeringu, mille kohaselt jäävad lennuväljale autoturg ja motoringrada, kirjutab Tartu Postimees.

ASi Tartu Raadi Lennujaam omanikud Tartu ja Luunja vallad ning Tartu linn kinnitavad veel enne suvepuhkusele minekut Raadi lennuvälja üldplaneeringu, millega lõpeb arutelu lennuvälja tuleviku üle.

Möödunud nädalal arutasid ASi Tartu Raadi Lennujaam omanikud ning üldplaneeringu koostajad viimaseid vajalikke muudatusi.

Raadi lennujaama direktor ja juhatuse liige Andrus Reinson märkis, et Tartu vallas tuleb enne planeeringu kehtestamist läbi viia avalik arutelu, sest kõige rohkem on muudatusi tehtud lennujaama vallale kuuluva territooriumi osas.

Muudatustest rääkides sõnas Reinson, et lennujaama üldplaneeringu teostudes peaks tänu vana Narva maantee uuenemisele leevenema liikluskoormus Räpina-Narva-Jõgeva suunal, praegu lasub see Puiestee ja Vahi tänaval.

Teise olulise seigana rõhutas Reinson lennuvälja Vahi tänavast põhja poole jääva ala kasutuselevõtmist elamumaana.

Kolmandana saab selgeks lennuradade saatus: lennuvälja Luunja valla maale jääv osa on mõeldud autokrossi, tulevikus ehk ka motokrossi tarbeks. Autoturg jääb oma kohale, osa betoonrajast võtab enda alla auto- ja motoringrada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing