Viirus Matcher kopeerib Melissat

ÄP 26. aprill 2001, 00:00

Eelmise nädala lõpupoole levima hakanud uus viirus Matcher on nüüdseks jõudnud ka Euroopasse, kuid pole suutnud märkimisväärset kahju tekitada.

?Antud viirus ei ole mitte midagi erakordset ning ta ei tekita kasutajatele tuntavat kahju informatsiooni hävitamise või salastatud informatsiooni lekke näol. Kuid fakt tema eksisteerimise kohta arvutites ja massiline lubamatu laialisaatmine võib kahjustada firma või individuaalkasutaja mainet?, kommenteeris antiviirusetootja Kaspersy Labi juht Jevgeni Kasperski.

Matcher on nn.trooja hobuse tüüpi viirus, mis näitab end tegevat ühte asja, aga selle varjus saadab korda kasutaja jaoks ebameeldivaid tegevusi. Ta on pealtnäha programm, mis lubab otsida sobivat tutvuspartnerit. See programm lisatakse e-kirjale Matcher.exe nimelise lisandina. Partneri otsingu asemel teeb viirus arvutis vajalikud muutused, et siis iseend paljundada kõigile elektronposti aadressidele, mis ta masinast leiab. Peale seda ilmub arvutit startides ekraanile kiri ?From: Bugger?. Suurtes firmades võib pahategija tekitada e-kirjade laviini, mis viib rivist välja elektronpostiserverid. Nn. heuristilist avastusmeetodit kasutavad antiviirused aga avastasid uue viiruse juba enne vajaliku uuenduse laadimist kodulehelt.

Matcher on arvatavasti kopeeritud Melissa viiruselt. Parim võimalus sellistest viirustest hoiduda on endiselt mitte avada tundmatu päritoluga ja kahtlasi elektronkirja lisandeid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing