Välisministeeriumi sidehange tekitab konflikte

26. aprill 2001, 16:10

Välisministeerium valis möödunud nädalal riigihankekonkursi korras endale kõneteenuse osutajaks sidefirma Uninet, kuigi valitsuse korraldusega peaks sidealaseid riigihankeid ministeeriumitele korraldama infotehnoloogia sihtasutus.

Välisministeerium ostab sideteenuse Uninetilt 400 000 krooni eest. Konkursi võitja kuulutas ministeerium välja möödunud reedel, eelistades Unineti Eesti Telefoni ja firma KPNQWest Eesti AS pakkumistele, kirjutab EPL Online.

Valitsus tegi möödunud aasta 12. detsembril teede- ja sideministeeriumile ülesandeks asutada Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse (RIKS), mille eesmärgiks on kõigile riigiasutustele ühiseid sidealaseid riigihankeid korraldada. Sama korraldusega sai ministeerium sihtasutuse asutamiseks 200 000 krooni.

Tollele korraldusele pidi järgnema majandusministeeriumi määrus, selle kohta, et sidealaseid konkursse korraldab edaspidi vaid RIKS. Sellist määrust veel siiani pole ning lisaks välisministeeriumile kaalub ka rahandusministeerium oma sidealase riigihanke konkursi välja kuulutamist. Nii on kogu RIKSi loomine aga mõttetuks muutumas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing