Kindlustusseltsid loodavad vältida hinnatõusu

Kristina Traks 27. aprill 2001, 00:00

Aoni Põhjamaade ja Balti regiooni juhi Stig Anderseni sõnul on edasikindlustuse suure kallinemise põhjuseks see, et viimased kolm-neli aastat on maailma kindlustusäris ägeda konkurentsi, kahjude rohkuse ja investeeringutulude vähenemise tõttu väga rasked. ?Pikka aega ei saa selline asi kesta ja sellepärast kallineb edasikindlustus sel aastal 25 protsenti ning see trend jätkub ka edaspidi,? rääkis Andersen.

Zürich Kindlustuse Eesti ASi kindlustusdirektor Aivar Vähi sõnul ei pruugi tulla Eestis suurt kindlustuse kallinemist seoses edasikindlustamise kallinemisega kogu maailmas.

?Väidan, et hinnatõus tuleb, kuid ei oska ennustada, millisel määral see mõjutab Eesti turgu,? täpsustas Vähi.

?Arvestades hetkel turul olevate seltside majandusnäitajad on edasikindlustus äärmiselt vajalik kindlustustegevuse kindlustusriskide hoidmisel,? ütles Vähi.

Vähi sõnul on maailmas osades valdkondades nagu näiteks lennundus ja merendus edasikindlustus kallinenud kuni 40 protsenti. ?Lennunduses on kindlustuse kallinemine otseselt seotud Concorde?i allakukkumisega,? ütles ta.

Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt ütles, et Eesti kindlustustariifid pole otseses sõltuvuses prognoositava 25protsendilise edasikindlustuse hinnatõusuga. ?Meie 1,2 miljardi kroonine kahjukindlustusturg on nii väike, et selle peale ei vaevutagi hinda tõstma,? ütles Kivirüüt. ?Siinsed hinnad sõltuvad ikka kohalikest tingimustest, mitte mujal toimuvatest katastroofidest ja tormidest.?

Ka Bico-Leks Kindlustuse ASi juhatuse liige Georg Männik sõnas, et Eesti kindlustusvõtjad ei peaks muretsema hinnatõusu pärast. ?Kui maailmas midagi juhtub, võivad selle mõjud meile ulatuda, kuid ma ei näe võimalust, et edasikindlustamise kallinemine meie siinseid kliente kuidagi mõjutada võiks,? ütles Männik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing