Microsoft: hea ettevõte, nigelam aktsia

27. aprill 2001, 00:00

Microsoft on ettevõte, mis on suutnud näidata head kasvutempot ning fundamentaalselt võib ettevõtet lugeda tugevaks. Ka Microsofti juhid leiavad, et Microsofti väljavaated pikemas perspektiivis on head.

Selleks annavad aluse tugev kaubamärk, turuliidri positsioon paljude tarkvaraliikide osas ning hea vastuvõtu osaliseks saanud uued tooted ? Windows 2000 perekond ja Office XP kontoritarkvara.

Samas ei saa ka turuliider igavesti sama kasvutempot üleval hoida ning seda veel eriti tingimustes, kus personaalarvutite müük on vähenenud ning jahtuv majandus on kaasa toonud IT-investeeringute vähenemise. Probleem näib olevat eelkõige selles, et nii tark- kui ka riistvara on arenenud tasemele, kus tarbijad ei soovi enam pidevalt neid uuendada.

Uued versioonid lihtsalt ei paku enam sellist lisaväärtust nagu veel mõni aeg tagasi, siis kui tehnoloogiabuum hoo sisse sai. Lisaks sellele on Microsofti kohal küsimärk ettevõtte tükeldamise suhtes, mis on tingitud sellest, et Microsoft kuritarvitas väidetavalt oma domineerivat positsiooni turul. Kokkuvõttes võib öelda, et Microsoft on hea ettevõte, kuid tema aktsia hind võib tulevikus eelpool kirjeldatud tegurite tõttu osutuda isegi praegusel tasemel ülehinnatuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing