Soomlane vaatab hindu

Merike Ojasson 27. aprill 2001, 00:00

Soomlaste MTV3 kodulehekülg kubiseb Eesti kohta käivatest materjalidest, mille järgi võiks arvata, et elame tuhandete võimaluste maal. Materjalid on kokku pannud MTV3 ajakirjanik Pertti Nyberg, kes on elanud Eestis seitse aastat ja kirjutanud oma kogemustele toetudes internetis avaldatud raamatu ?Viron vuosikymmenen? ehk ?Eesti aastakümme?.

?Minu stiil on asjadest otse rääkida. Kui asjad on niimoodi, siis niimoodi neist ka räägitakse. Eestlased ise ütlevad, et nad saavad irooniast aru, ehk on siin kirjapandus ka seda,? kommenteeris Nyberg.

Ta ei karda öelda, et eestlased on apaatsed või et Eestis käiakse soodsate hindade pärast tegemas rinnasuurendus- ja peenisepikendusoperatsioone. Teeninduse eest saavad soomlaselt plusspunkte vanalinnas asuvad juuksurisalongid. Samas on Nybergi järgi näiteks Tallinna Kaubamaja hinnatase viimastel aastatel tõusnud ja soodsaid hinnaüllatusi leiab sealt järjest harvem.

Hinnad on läbiv teema mitme peatüki juures, sest Eestist saab soodsamalt nii klaaskaupa kui keraamikat, rääkimata toiduainetest, õllest ja viinast.

?Tuleksin furgoonautoga siia ja ostaksin selle õlut ja viina täis, kui ainult tohiks nii palju üle piiri viia,? jagas oma unistusi Merekeskuses kruiisilaeva lahkumist ootav Mikael Särmäkari. Arvutialal tegutsev mees ei salgagi, et põhipõhjus, miks Eestisse tullakse, on üliodavad reisid ja soodsad hinnad. Lahtist pärit mees tunnistas, et ühepäevane reis Eestisse läheb talle sama palju maksma kui üks bussisõit Helsingisse ehk täpselt 180 Soome marka.

Ehitusmees Anders Lindholmi arvates tasub Tallinnas nautida ka ilusat vanalinna ja kiigata ööklubidesse. Ka ööklubide kohta on MTV3 koduleheküljel kirjas otsesed vihjed. Nii saab teada, et Bonnie & Clyde?i külastajad on edukad noored ärimehed ja nende tulevaseks kaasaks pürgivad veelgi nooremad naised. Jutukaaslast sealt ei leia, ka lõbutüdrukuid hoitakse klubist kaugemale, jagab Pertti Nyberg oma muljeid.

Vastupidine on kirjas ööklubi Panoraam kohta, kust avanevad ilusad vaated vanalinna ja merele, kuid kus üksikud mehed leiavad endale kergesti naiskaaslase.

Vineeri tänaval asuv Nightman on Nybergi jaoks otsesõnu homoklubi. ?Ainult nõukogudeaegsed inimesed usuvad tõemeeli, et Eestis ei ole homosid,? kirjutab Soome toimetaja.

Möödunud aastal tehtud traditsiooniline väliskülastajate uuring näitas, et 75 protsenti Soome reisijatest pidas oma reisi ootuspäraseks. Ligi viiendik ühepäevaturistidest olid üllatunud, et hinnatase oli oodatust veelgi madalam. Sarnaselt rootslastega nimetasid soomlased põhiprobleemideks turvalisust ja raskusi info kättesaamisel. Tulevikus eelistab enamik soomlasi tulla uuesti ühepäevareisile, veerand mõtleb ka ravireisist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing