Endine riigiprokurör Meelak kaevab omavoliliselt kanalit

27. aprill 2001, 08:10

Endine riigiprokurör Indrek Meelak on lasknud oma Võrtsjärve-äärsele kinnistule kaevata paadikanali, ilma et oleks selleks vallalt või keskkonnateenistuselt luba küsinud, kirjutab Sakala.

?Meelak teatas mulle telefonis, et maa on tema oma ja ta teeb seal, mida tahab,? ütles Tarvastu vallavanem Jaan Lukas, kes käis teisipäeval koos keskkonnainspektor Guido Kapiga mõnesaja meetri pikkust ja kümmekonna meetri laiust kanalit vaatamas.

Kapi hinnangul on tegemist kaldatsoonis tehtava rajatisega, millel peaks kindlasti olema valla ja keskkonnateenistuse kooskõlastus ning projekt.

Lukas leidis, et kanalit rajades on endine riigiprokurör ja praegune riigikogu ametnik rikkunud maaparandusseadust, ranna- ja kaldakaitseseadust ning planeerimis- ja ehitusseadust.

Eile töötas Tõnuri kanali otsas ekskavaator ja töömehed paigaldasid drenaazi. Oma firma nime polnud nad nõus avaldama.

Viljandimaa keskkonnateenistuse juhataja Veikko Kunberg ütles, et kaldakaitsevööndis tehtavad tööd peab teenistusega kooskõlastama ning tegijal peab olema planeering. ?Kui igaüks arvab heaks endale õue alla kanalit kaevata, siis tuleb suur korralagedus,? lausus Kunberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing