Kranich: Kakumäe pankranniku lõhkumise pärast ma tagasi ei astu

Inno Tähismaa 27. aprill 2001, 16:54

Kakumäe pankranniku lõhkumise kaasa toonud ehitustööde peatamist palunud keskkonnaminister Heiki Kranich tunnistab vähest nõudlikkust detailplaneeringu kooskõlastamisel ja ütleb, et sellepärast ta tagasi ei astu, kirjutab EPL Online.

Kui ajas õnnestuks paar aastat tagasi keerata ja Kakumäe ehitaja tuleks praegu pankranniku lõhkumisooviga keskkonnaministeeriumisse, nõutaks temalt väga kategooriliselt panga säilimist. ?Sätestaks detailplaneeringut kooskõlastades täpsemalt ja kategoorilisemalt, et pank peab säilima looduslikul kujul,? ütles Kranich online-pressikonverentsil.

Pangalõhkumise pärast minister tagasi astuda ei kavatse. ?Vastust peavad andma need, kes lõhkumist lubasid. Oma tegude eest olen valmis vastutama,? nentis Kranich.

Keskkonnaministeeriumi kantsler Sulev Vare oleks mullu suvel saanud ära hoida Kakumäe pankranniku lõhkumise, kuid selle asemel andis ta unikaalse liivapaljandi kahjustamiseni viinud töödeks 6. juulil rannikuala arendajale ASile ETP Group vee erikasutuse loa.

Loa kohaselt võis firma kallast süvendada ja kindlustada 48 000 kuupmeetri ulatuses. Vare kirjutas vee erikasutusloa andmise taotlusele alla samal päeval, kui selle saamiseks taotlus esitati, ehkki keskkonnaministeeriumil on õigus kaaluda loa andmist kuni kaks kuud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing