NRG tehing ähvardab ära jääda

27. aprill 2001, 08:13

Narva elektrijaamade müük USA energiakontsernile NRG Energy ähvardab pooleli jääda, sest mullu sõlmitud erastamislepingu tingimused on vasturääkivad, kirjutab Postimees.

Eesti Energia ja NRG Eesti juhid kinnitasid eile õhtul siiski kui ühest suust, et kumbki pool ei soovi kokkulepetest loobuda.

Aktsiaseltside Eesti Energia, Narva Elektrijaamade ja Eesti Põlevkivi nõukogu liige Väino Sarnet kinnitas eile, et poolte vahel on erimeelsusi ASi Narva Elektrijaamad 49protsendilise osaluse müügi finantsmudeli tõlgendamisega.

Mudelis arvestatud ostetav põlevkivi hind, müüdava elektrienergia ja soojuse hinnad, vajalikud investeeringud, aktsiate osaluse hind, investeeringute laenuintressid ning investeeringute tootlus ei lähe väidetavalt omavahel kokku.

Mullu 25. augustil allkirjastatud erastamislepingu järgi tuleks kokkulepitud tingimuste korral investeeringute tootluseks kaheksa protsenti. See tähendab, et iga jaamadesse pandud kroon peaks aastas tagasi teenima 8 senti. Samas on kokkuleppe põhitingimustes tootluseks lubatud 12 protsenti.

NRG pole nõus kokkuleppes lubatud 12protsendilisest tootlusest taganema, nõudes väidetavalt seetõttu investeeringukohustuse vähendamist või elektrienergia väljamüügi hinna tõstmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing