Andres Ammas jätkab peasekretärina

30. aprill 2001, 08:30

Isamaaliidu volikogu kinnitas erakonna peasekretäri Andres Ammase ametisse ka järgmiseks aastaks, kuigi Peeter Tulviste kui presidendikandidaadi avaliku toetamise eest nõudsid paljud Tunne Kelami toetajad tema väljavahetamist, kirjutab Postimees.

Ammase väljavahetamiseks laekus erakonna volikogule enne hääletamist kolm avaldust - Isamaaliidu kultuuritegelaste pöördumise esitas Jaana Padrik, Viljandi piirkonna avalduse Vello Salum ning ühe 40 allkirjaga pöördumise Mart Raudsaar.

Salajasel hääletusel toetas Ammase jätkamist siiski 24 volikogu liiget, vastu oli üks ja erapooletuks jäi samuti üks liige.

Ammas pälvis osa erakonnakaaslaste meelepaha eelkõige sellega, et esitas Isamaaliidu suurkogul presidendikandidaadiks Peeter Tulviste, kes sai ka erakonnasisesel hääletusel Tunne Kelamist rohkem hääli.

Ammast umbusaldanute hinnangul oli lubamatu, et erakonna peasekretär ja tema palgaline staap tegid kampaaniat erakonna ühe kandidaadi kasuks, lükates kõrvale aastaid erakonna peamiseks presidendikandidaadiks peetud Kelami.

Ammas ütles, et ei võta teda umbusaldanud inimeste süüdistusi omaks ning kavatseb ka edaspidi jätkata poliitiliste avalduste tegemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing