Erakondades pettunuid rekordiliselt palju

30. aprill 2001, 08:27

Viimasel kuul kaotas enamik parteidest oma pooldajaid ning rekordiliselt palju on neid, kes ei hääletaks ühegi erakonna poolt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui märtsis ei pooldanud ühtegi erakonda veerand kodanikest, siis aprilli keskel kasvas nende arv 37 protsendini, selgus ES Turu-uuringute ASi avaliku arvamuse uuringust.

?Enamik maal elavatest inimestest ei soovi erakondadest midagi kuulda,? ütles ES Turu-uuringute ASi juht Juhan Kivirähk.

Võimu ja rahva võõrandumisele pöörasid äsja tähelepanu 26 sotsiaalteadlast ja politoloogi, kelle hinnangul on poliitika muutunud enesekeskseks ja ebaeetiliseks.

Teadlased tegid olukorra eest vastutavaks koalitsiooni ja opositsiooni mõlemad.

?Valijate pahameel on poliitikamaastikul ohtlik, mida on lihtne täita populismi ja protestiliikumistega. Rahulolematute hulk on kergesti manipuleeritav,? rääkis Kivirähk. Ta lisas, et uute erakondade tekkeks on aeg sobiv.

Aprillis kukkusid toetusprotsendid peaaegu kõigil erakondadel.

Võimuliitu toetas aprillis kokku 31 protsenti elanikest, kusjuures kolmiku viimast kohta hoidis kaheksa protsendiga Isamaaliit.

Peaminister Mart Laari sõnul on kahetsusväärne, et küsitlus toimus enne Isamaaliidu suurkogu ja osaliselt enne tema umbusaldamiskatset. ?Teistes riikides mõõdetakse valitsuse tugevust sellega, milline on koalitsiooni- ja opositsioonierakondade suhe. Selles mõttes läheb kolmikliidul normaalselt,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing