Eve ja Margus Fink ostavad Imperial hotelli hoone

30. aprill 2001, 08:25

Advokaat Margus Fink ja eksabilinnapea Eve Fink laiendavad vanalinnas haaret, soetatava Nunne tänava hotelli Imperial arendamiseks on nad käsi kokku löömas oksjonikonkurendiga, ehitusfirmaga Restor, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tõsi, oleme Imperiali hoone suhtes oksjoni võitnud, kuid ostnud veel pole, mistõttu on raske plaane täpsemalt selgitada,? rääkis hotelli hoone eest 5,94 miljonit krooni pakkunud V.A.O. Investi taga seisev Margus Fink. Ostu-müügileping rahandusministeeriumiga peaks teoks saama kuu jooksul. Ostu rahastab Hansa Liising.

Projekti ja edasisi plaane kommenteerides on Margus Fink napisõnaline. ?Oleme ehituse suhtes rääkinud Restoriga. Hotell ei ole välistatud, kuna hoone on projekteeritud selleks otstarbeks,? rääkis Fink. ?Ilmselt on äriliselt mõttekam ehitada siiski äri- ja korteripinnad.?

Lisaks pole tema sõnul välistatud toitlustusasutuse ehitamine. ?Samuti on võimalikust operaatorist vara rääkida,? ütles Fink.

Restor soovis samuti enampakkumisel võitu, kuid Finkide pakutud hind ületas nende projektieelarve.

Restor on varem osalenud Imperiali projekteerimisel ning üheksa aastat tagasi linnamüüri renoveerimisel ning teinud põhjaliku eeltöö. See sai ajendiks, miks Fink pöördus koos-tööettepanekuga nende poole.

Oksjoni ülejäänud osalejatest pakkus Restor hoone eest 5,88 ning Metro Aktivate OÜ 5,91 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing