Kodutud vihastavad tartlasi

30. aprill 2001, 08:47

Tartus Lubja tänaval asuva sotsiaalmaja ja varjupaiga elanike väljakutsuvast käitumisest häiritud ümberkaudsed majaomanikud on viimase kahe nädalaga kogunud ligi tuhat allkirja selle poolt, et sotsiaalmaja koliks mõnda eraldatumasse linnaossa, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu majaomanike ühingu juhatuse liige Vello Hainoja sõnul on sotsiaalmaja lähiümbruses elavate inimeste kannatus viidud viimase piirini.

?Kõrvalasuv lasteaed pidi endale võtma koeraga valvuri. Räägitakse palju asotsiaalide turvalisusest, aga meid ei kaitse keegi,? lausus Hainoja. ?Asotsiaalide järjest suurenev arv viib korterite hinnad alla ning keegi ei soovi enam siiakanti kolida.?

Hainoja lisas, et majaomanikel pole midagi abivajavate inimeste toetamise vastu, kuid üldine seisukoht on, et sotsiaalmaja ei peaks asuma paarikümne meetri kaugusel lasteaiast ja kalmistust.

Tartu sotsiaalabiosakonna juhataja Meida Griin ütles, et linnal pole kuigi palju kohti, kuhu uut sotsiaalmaja rajada ning seetõttu on vähetõenäoline, et nõudmised täidetakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing