Maapiirkondade netiühendust ähvardab katkemine

30. aprill 2001, 16:35

Teede- ja sideministeerium andis välja määruse, mis piirab oluliselt raadio teel internetiühenduse pakkumist, mida kasutavad mitmed maapiirkondade koolid ja omavalitsusasutused, kirjutab Postimees online. Sügiseks peavad oma tegevuse määrusega vastavusse viima Tallinnas, Tartus, Narvas ning Valgas raadio-kohtvõrguseadmeid kasutavad andmesideteenuse pakkujad, ülejäänud piirkondade teenusepakkujaid kohustab määrus oma tegevust muutma järgmise aasata alguseks.

3KGroupi tegevdirektor Toomas Kadarpik tõdes, et selle määrusega keelustab ministeerium sisuliselt internetiühenduse üldkasutatavatel vabasagedustel toimivate raadiolinkide kaudu. Ta lisas, et määrus seab üsna karmid nõuded interneti püsiühenduse pakkumiseks.

«See takistab tegevust just maapiirkondades, kus vahemaad on pikad ja lõikab kaugematel küladel ära võimaluse normaalse hinnaga internetiühendust saada,» rääkis ta.

Ministeeriumi määrus pidi esialgu jõustuma 1. maist. Selle nädala alguses pikendas ministeerium aga piirkonniti määruse jõustumise aega.
Suuremates linnades - Tallinnas, Tartus, Narvas ning Valgas - peavad teenusepakkujad oma tegevuse vastavusse viima 1. septembriks, mujal 1. jaanuariks 2002.

Tartumaal paarikümnele Ülenurmes, Kambjas ja Luunjas asuvale riigiasutusele netiühendust pakkuva OÜ Linkingi juhi Elmer Joandi sõnul ei teatanud ministeerium raadiosageduste kasutamise piiramise edasilükkamisest Riigi Teatajas ning seega kehtib ministeeriumi eelmine määrus, mis nõudis raadiointerneti pakkumise lõpetamist alates käesoleva aasta 1. maist.

Joandi lubas seetõttu enda firma riigiasutustest klientidele internetiühenduse pakkumise tänasest ööst peatada.

Kadarbik ütles, et ta ei usu, et kommertsfirmad võhiklikku määrust täidavad ega lülita sellepärast oma tuhandetel klientidel internetiühendust homme välja.

Eelmine rünne interneti püsiühenduse levimiseks maapiirkondadesse tuli valitsuse detsembri määrusega. Sellega kavatseb riik alates 2003. aasta jaanuarist keelata üldkasutatavate vabasageduste kasutamise kommertseemärkidel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing