Politsei uurib tapetud itaallase suhteid endise elukaaslasega

30. aprill 2001, 08:22

Nädal pärast Tallinnas restoraniäri ajanud itaallase Salvatore Grasso mõrva on tema sugulased asunud välistama veretöö seotust tema äridega, politsei jätkab aga sellele vaatamata kõigi uurimisversioonide läbitöötamist, kirjutab Postimees.

Politseiameti pressibüroo juhataja Indrek Raudjalg kordas eile oma mitme päeva tagust lühisõnumit, et avalikkusele märkimist väärt muutusi Grasso mõrva uurimises pole toimunud. ?Keskkriminaalpolitsei pole vahistanud veel ainsatki mõrvas kahtlustatavat ning töö jätkub uurimisversioonidega,? mainis Raudjalg.

Leidmaks vastust küsimusele, kes veretööst kasu sai, on keskkriminaalpolitsei töösse võtnud kuni viis eri versiooni. Neist tähelepanuväärseimaks on nii politseinikud kui tapetu sugulased ajakirjanduses pidanud seda, kus peategelaseks on Grasso endine elukaaslane ja tema poja Francesco (4) ema Natalija.

Grasso õepoeg Jury Aristarco rääkis Postimehele, et venelanna ja itaallase omavahelisi suhteid ei saanud viimasel ajal nimetada kuigi rahumeelseteks. Veel kaks kuud tagasi seisis kohtus hagi, milles naine nõudis pojale mitu korda suuremat elatusraha, kui Grasso oli seni iga kuu maksnud.

?Märtsi alguses võttis Natalija aga ootamatult hagi tagasi, põhjendamata loobumise tagamaid,? lausus Aristarco.

Eile koos Grasso sargaga kodumaale naasnud Aristarco sõnul oli Natalija mõrvapäeval väidetavalt Peterburis, külas sugulastel. Eestisse naasis ta alles hiljem ja mõrvatu sugulastega võttis ühendust kaks päeva pärast kurba sündmust.

Lisaks Grasso eraeluga seotud versioonidele on keskkriminaalpolitsei luubi alla võtnud tema äritegevuse võimaliku seotuse mõrvaga. Muu hulgas peab uurimine selgitama, milline seos võib mõrvaga olla võlakirjade kuhjal, mille politsei Grasso paberite hulgast leidis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing