Vanemuise kontserdimaja fuajee ehitatakse suuremaks

30. aprill 2001, 08:42

Eesti Kontsert tellib Linnaehituselt Vanemuise kontserdimaja fuajee laienduse, sest üha kasvava külastajate hulga tõttu on ehitis juba ajale jalgu jäänud, kirjutab Tartu Postimees.

Eesti Kontserdi direktori Aivar Mäe kinnitusel paisub kontserdimaja fuajee sügiseks 500 ruutmeetri võrra ehk enam kui kaks korda. Sammastele toetuv ehitis moodustab kuni kuue meetri laiuse varikatuse nii teatrikohviku terrassi kui teisele poole maja jääva parkla kohale.

?Muidugi võib küsida, et miks me jälle ehitame, kui kontserdimaja sai alles kolm aastat tagasi uue näo,? arutleb Mäe. ?Kontsertide ja konverentside hulk on aga nii palju kasvanud, et seda oli kolme aasta eest raske ennustada.?

Aivar Mäe sõnul annab juurdeehitis võimaluse korraldada konverentside ajal fuajees seminare väiksemale seltskonnale. Nii konverentside kui kontsertide ajal saab olema lahedamalt ruumi nii kohvilettidele kui jalutajatele.

?Sellest tuleb Eesti esimene kontserdisaal, kus hakkab suviti liikuma konditsioneeritud õhk,? mainib Mäe uueneva kontserdisaali suurt plussi.

Kontserdisaali laiendamine peaks Eesti Kontserdi plaani kohaselt algama 1. juulil ning lõppema 12. septembriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing