Buffett: ajalehetööstusi ootavad ees rasked ajad

ÄP Online 02. mai 2001, 00:00

Internet muudab ajalehtede elu raskeks, seda mitte ainult uudiste kiire kättesadavuse, vaid ka madalate kulude pärast, ütles Wall Streeti ühe edukaima investeerimisfirma Berkshire Hathaway Inc juht. Buffett tegi avalduse vaid päev pärast firma aktsionäride koosolekut. Berkshire Hathawayle kuulub päevaleht The Buffalo News.

Buffett tunnistas, et kuigi ta loeb endiselt ka ajalehti, leiab ta end üha sagedamini arvuti juurest värskeid uudiseid otsimas. Kui seda teen mina, siis tõenäoliselt teevad seda ka teised, lausus ta.

Buffetti sõnul pole selle üle põhjust imestada, sest tihtilugu saab hommikul ilmuvate ajalehtede uudised internetist kätte juba eelmisel õhtul, ja seda ilma rahata.

Vaatamata sellele, et Buffett tunnistab interneti võidukäiku, hoidub ta investeerimast tehnoloogiaaktsiatesse, sest tema investeerimisstrateegia näeb ette rahapaigutusi vaid nendesse ettevõtetesse, mille toimimisest ta aru saab.

Buffett on huvitatud USA elektritööstusesse investeerimisest, juhul kui seadusandlikud piirangud kaotatakse.

Berkshire?ile kuulub 75% osalus elektritootjas Mid-American Energy, mis takistab tal investeerimast täiendavalt teistesse kommunaalmajandusettevõtetesse.

Elektrikriis Californias tekitas poliitilise surve kaotamaks 1935. aastast pärinevat seadusandliku piirangut, mis takistab firmadel omandada osalust kommunaalmajandusfirmades.

?Me oleksime ostnud kõik elektrifirma aktsiad viimasel paaril aastal, kui see seadus poleks olnud jõus,? ütles Buffett nädalavahetusel aktsionäride koosolekul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing