Pumbakaevud on haavatavad

Rein Rannamäe 02. mai 2001, 00:00

Elamu peab olema varustatud piisavas koguses Eesti joogiveestandardi nõuetele vastava kvaliteetse ja ohutu veega. Seetõttu tuleb eelistada liitumist olemasolevate süsteemidega.

Tiheasustusega aladel ja arvestades krundi suurust on ainuõige lahendus elamu ühendamine asula keskveevärgiga. Viimane annab üldjuhul vett, mille kvaliteeti kontrollib veevärgi omanik või haldaja. Elamu projektis peab vesi olema käsitletud vastavalt ühisveevärgi valdajalt väljastatud tehnilistele tingimustele. Kõik joogiveega kokku puutuvad ühisveevärgi osad peavad olema projekteeritud ning ehitatud materjalidest ning osadest, mis ei erita ohtlikus koguses tervist kahjustavaid aineid.

Kui veevärk puudub, on puurkaevu rajamine möödapääsmatu, ja siis tuleb krundi planeerimisel leida veeallikale sobiv asukoht. Ainult oma tarbeks rajatavale kaevule ei ole ette nähtud sanitaarkaitseala. Kuid kvaliteetse joogivee saamiseks peaks puurkaevu ümber olema vähemalt 10m raadiusega hooldusala, mis on vaba pinnavee reostusallikatest (reovee kogumismahutid, väetatav aiamaa, jäätmehoidlad jne).

Tavaliselt ülemistest, pinnalähedastest vetest toituva veeallika vee kvaliteet on ebapüsiv, ilmastikutingimustest mõjutatav ja ei vasta alati joogiveestandardi nõuetele. Kohaliku veeallika kasutamist tuleks käsitleda ajutise lahendusena.q

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing