Ühispank ei pea laenusoodustusi riskantseks

02. mai 2001, 16:42

Ühispank ei pea lisatagatisega omafinantseeringuta laenu tavalisest eluasemelaenust riskantsemaks ja loodab, et soodustingimustel noortelaen hakkab panga laenuportfelli kasvatama ega halvenda selle kvaliteeti, teatab Postimees Online.

Ühispanga eralaenude arendusjuhi Triin Messimase sõnul ei ole lisatagatisega omafinatseeringuta laen panga jaoks oluliselt riskantsem tavalisest eluasemelaenust.

Messimase sõnul tõestab klient oma maksevõime kasvõi sellega, et ta peab olema 12 kuud töötanud. Samuti eeldab pank noortele antava soodustustega laenu puhul, et omandatud või omandatav kõrgharidus tagab noorele inimesele töökoha.

Messimas selgitas, et Ühispanga uue noortele mõeldud laenutoote puhul ei pea laenu taotlejal olema reaalset raha. Lisatagatiseks sobib pangale, kui laenaja mõni tuttav või sugulane oma korteri või eramu laenu tagatiseks pandib.

Messimas märkis, et Ühispangal ei ole seni olnud põhjust massiliselt eluasemelaenu tagatiste realiseerimiseks.

Keskmiselt võtavad kliendid Messimase sõnul eluasemelaenu 200.000 krooni. Võrdselt võetakse tema hinnangul laenu uue eluaseme ostuks või olemasoleva renoveerimiseks.

Suhteliselt vähem panga poolt pakutava eluasemelaenuga võrreldes kasutavad kliendid Messimase sõnul KredExi garantiiga kümneprotsendilise omafinantseeringuga laenu. «Need, kes ei saa tavalist eluasemelaenu, ei saa ka KredExi garantiiga laenu,» ütles Messimas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing