Ühispank hakkab pakkuma omafinantseeringuta laenu

02. mai 2001, 09:35

'Eluasemelaen noortele' võimaldab oma kodu soetamise või renoveerimise finantseerimist hetkel veel suhteliselt tagasihoidliku maksevõimega noortele haritud inimestele, kellele seni erinevate pankade poolt pakutavad eluasemelaenu tingimused ei ole olnud sobivad. Laenutaotleja võib olla kuni 35- aastane ja tal ei pruugi veel olla peret, teatas Ühispanga avalike suhete juht Evelin Pull.

Laenu intress esimesel viiel aastal on fikseeritud 8%, alates kuuendast aastast 6 kuu EURIBOR+ 4%. Intressimäär on kõigile laenusaajatele ühesugune - riskitasu ei lisandu.

Eestis esmakordselt pakub Ühispank võimalust lisaks põhitagatisele, milleks on reeglina soetatav eluase, tagada eluasemelaenu täiendavalt füüsiliste isikute käendustega.

Kui lisatagatiseks on käendused, tuleb laenusaajal omavahenditest finantseerida 10% projekti maksumusest. Lisatagatise (korter, eramu) olemasolul ei ole reaalne omafinantseerimine nõutav.

Laenu võtmisega kaasnevad kulud (notaritasu, riigilõivud, esimese aasta kindlustusmaksed, lepingu sõlmimise tasu jms) on võimalik lisada laenusummale.

Laenu tagasimaksmise tähtaeg on 5-30 aastat. Lapse sünni puhul võimaldatud maksepuhkuse kestuse võrra on võimalik laenu tagasimaksmise tähtaega pikendada.

Laenu kuumakse kujuneb suhteliselt madalaks. Näiteks algab 100 000 kroonise laenu kuumakse (sõltuvalt tähtajast) 734 kroonist, 500 000 kroonise laenu kuumakse 3 669 kroonist.

Uut laenu saab taotleda kõigist Ühispanga kontoritest üle Eesti ja ka Interneti vahendusel. Taotluse edastamisel Internetipanga kaudu on laenulepingu sõlmimise tasu 25% tavahinnast soodsam.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing