Andres Kärssin • 2. mai 2001 kell 11:39

Tallinna linnavalitsus kiitis heaks ligi miljardikroonise lisaeelarve

Tallinna linnavalitsus kiitis heaks 835,6 miljoni kroonise mahuga lisaeelarve projekti ning saadab selle arutamiseks volikogule.

Tallinna linnapea Jüri Mõisa sõnul suurendas linnavalitsus tänasel istungil algselt planeeritud lisaeelarve mahtu veel 10 miljoni krooni võrra ning üksmeel saavutati 835,6 miljoni krooni kroonise summa juures.

Mõis ütles, et lisaeelarve üks pool koosneb tehnilistest täpsustustest ehk siis kõikide tulude ja kulude kajastamisest linna eelarves, mis on sealt varasematel aastatel välja jäänud nagu näiteks bussipiletite müügisummad.

'Selliseid asju on veel oi-oi kui palju,' tõdes linnapea. 'Praeguseks on leitud üles 500 miljoni eest tulusid ja kulusid, millest senine eelarve on mööda käinud,' lisas ta.

Lisaeelarve teise poole annavad Mõisa sõnul head maksulaekumised ning linnaettevõtetet erastamisega tagatud linna hea finantsseis.

Lisaeelarve projekti kohaselt suureneks investeeringute kava 196,4 miljoni krooni võrra ning investeeringute kulude katteks võtaks linn laenu 130,27 miljonit krooni.

Tallinna linna 2001. aasta eelarve kogumaht on 3,3 miljardit krooni.

Hetkel kuum