Uudistelehekülg ajakirjanike abita

Kaido Einama 03. mai 2001, 00:00

Peamiselt küll räägitakse igamehe-uudistekanalis arvutiteemadel, kuid spetsialistid saavad üksteisele huvitavaid artikleid jagada ka teiste teemade kohta. Nende lehekülgede tööpõhimõte on lihtne: kui mõni registreeritud kasutaja leiab midagi huvitavat, mis võiks ka teistele sama keskkonna külastajatele huvi pakkuda, teeb ta sellest koopia või kirjutab ise lühikese uudisnupu, mis pannakse vastava teema all üles ja mida teised saavad kommenteerida ning täiendada. Sündinud on rahva-ajakirjandus, kus teemat valdavad spetsialistid teevad vähem faktivigu, või kui viga sisse satub, siis kolleegid parandavad need kohe ära või vaidlevad selgeks.

Lisaks siintoodutele on sarnase ülesehitusega veebilehed veel ka http://www.huumor.com ja http://www.plastic.com .

http://www.minut.ee

See aprillis avatud uudistesait pakub teemasid arvutitest, Euroopa Liidust, haridusest, poliitikast, teadusest ja kultuurist. Arvutiinimeste osaluse tõttu on paljud artiklid küll pisut tehnilist laadi, kuid professionaalsed ajakirjanikud on just minut.ee?st nii mõnigi teema üles korjanud ja päevalehtedes avaldanud. Tehnokratt Peeter Marvet on minut.ee?d kirjeldanud kui minuti etaloni: minutiga postitab kasutaja oma artikli, minutiga loeb toimetaja selle läbi ja tõstab veebilehele ning minut kulub kasutajal selle läbilugemiseks ja omakorda kommenteerimiseks.

http://www.netsecurity.ee

Minut.eega samal põhimõttel töötav arvutialaste turva-uudiste portaal on kasulik firma infosüsteemi turvalisuse eest vastutajale. Eestikeelsena saab lugeda postitusi levinud kontori- ja serveritarkvara värskeimatest turvaaukudest ja uusimatest sissemurdmistest arvutisüsteemidesse. Huvitav on ka leheküljel olev loendur, mis näitab hetkel lehel olevate kasutajate arvu. Kasutajate arv on leheküljel seni küll väga väike, kuid postitatud artikleid on üsna palju.

http://www.slashdot.org

1997. aastal loodud uudistelehekülge haldavad vaid paar inimest, kes kontrollivad postitatud teateid ja vajadusel toimetavad neid. Teemadest on esindatud peamiselt arvutid ja tarkvara, aga ka kultuur ja meelelahutus. Ingliskeelne sait on mõeldud kõigile, kasutajaks registreerumist ei nõuta ka uudise postitamisel. See lehekülg on kõigi teiste isetegevuslike uudistesaitide eeskujuks, ka eestikeelsetele minut.ee ja netsecurity.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing