Aino Järvesoo soovib laste toetamiseks kolme miljardit

03. mai 2001, 08:33

Professor Aino Järvesoo (90) laseb trükkida miljon toetusavalduse blanketti, sundimaks riigikogu tõstma lastetoetuse seniselt 150 kroonilt 1000 kroonile, kirjutab Postimees.

Toetusraha hakkaksid lapsed saama koolide ning lasteasutuste kaudu, kuid täpsem mehhanism on täpsustamisel.

?Laps peab saama koolist sooja söögi, talveriided ja koolijärgse meelelahutuse, mis lastele sobib ja neid ka tõesti huvitab,? ütles Järvesoo.

Seni on igal pool Eestis levitatud 260 000 lendlehte ning Aino Järvesoo postkasti Tartus Baeri tänaval on tagasi tulnud rohkem kui kümme tuhat vastust. Kampaania parimatel päevadel sai Järvesoo täidetuna tagasi 600 postkaarti päevas.

Järvesoo sõnul saaks lastetoetusteks vajaliku kolm miljardit krooni leida riigi kulude mõistlikumast jagamisest. Ta soovitab kõrgelt maksustada luksuskaubad, eeskätt kosmeetika ning kätte saada need maksutulud, mis riigil praegu saamata jäävad.

Peale lendlehtede trükkimise kavatseb Järvesoo rahastada lühifilmi, mis lastetoetuste suurendamist propageeriks ning korraldada lastekaitsepäeval Tartus suurürituse.

?Mu meelest oleks meil vaja õppefilmi, kuidas 16aastane poiss lastetoetuseks antud 150 krooni eest toitu korraga ära sööb,? ütles Järvesoo. ?Ma võitlen, kuni see läbi läheb, kui ma enne ära ei sure.?

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Toomas Vilosius hindab Aino Järvesoo algatust teretulnuks, kuid praegu Eesti seda ellu viia ei suudaks.

Trükikoja Võru Täht müügijuhi Ruta Tasso sõnul tuleb Aino Järvesoo kampaaniatrükise ühe lehe maksumuseks pisut üle 30 sendi. Ühtekokku soovib Järvesoo neid lähikuudel levitada miljon, niisiis oleks kampaaniale kulunud trükiste maksumus üle 300 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing