Börsiülevaade: investorite optimism Hansapanga aktsia vastu jätkumas

03. mai 2001, 14:37

Sarnaselt eilsega oli täna Tallinna börsil ilma kindla suunata kauplemispäev. Tasapisi jätkas ülestiksumist Hansapanga aktsia, mis tugeva 8,5 mln kroonise käibe juures tõusis 143 kroonini ehk 0,35%.

Kaur Elviste Trigon Markets`ist ütles Äripäevale, et turg on Hansapanga poolt tulnud uudised hästi vastu võtnud ning hetkel pole ka märke, et huvi aktsia vastu vaibumas oleks. Muuhulgas annab aktsiale jõudu nii välisturgude positiivne liikumine kui panga fundamentaalne odavus.

Börsipäeva kogukäibeks kujunes täna 125 tehingu juures ligi 14 mln krooni.

Aktiivseimalt tehti taas tehinguid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiaga, mis oli ka tänane poksipoiss, odavnedes ligi 2% ning sulgudes 76 kroonil.
Euroopa turgudel odavnev telekomisektor, seoses hiljutiste suurte tõusude ja taas esilekerkinud hirmudega, et ettevõtete olukord ei pruugi lähiajal paraneda, võis hoida surve all ka Eesti Telekomi.

Kaur Elviste sõnas, et Eesti Telekomi spetsiifilised uudised nagu suured dividendid ja aktsiate tagasiost võiks aktsiale hetkel isegi rohkem mõju avaldada kui välisturgude liikumine. See annab lootust, et lähiajal võiks aktsia hind IPO (85 kroonini) hinnani isegi välja trügida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing