Esimesed peremajad kerkivad Harku valda

03. mai 2001, 17:38

Esimesed elamud Hansapanga ja Merko Ehituse Grupi Peremaja projekti raames kerkivad Harku valda Teelahkmele ja valmivad septembris, teatas Hansapank.

Eelmisel nädalal kinnitas Harku vallavolikogu Teelahkme piirkonna detailplaneeringu, mis on aluseks 51 maja ehitamisele. Juba varem oli volikogu otsustanud toetada teede ja tänavavalgustuse väljaehitamist kahe miljoni krooniga.
Harku abivallavanema Vello Viiburgi sõnul on detailplaneeringusse kavandatud ka lasteaed ja toitlustusasutus, mis aitavad muuta piirkonna mugavaks elukeskkonnaks.

ASi Merko Ehitus ehitusdirektor Ott Kikkas ütles, et trasside ja teede rajamine algab juba juunis. Juulis on plaanis alustada majade ehitamist. ?Majahuviline saab valida erineva suuruse ja lahendusega elamute vahel, mis on varustatud autovarjualuse või garaa?i, majandusruumi ja terrassiga,? märkis ta.

Hansapanga eralaenutoodete arendusosakonna juhataja Kersti Arro sõnul on pärast Peremaja projekti väljakuulutamist talvel selle vastu huvi väljendanud mitukümmend inimest. Peremaja ostjatele pakub Hansapank kodulaenu kuni 30 aastaks, mille kuumakse algab 3875 kroonist, arvestades eluasemelaenu intressidele kehtivat maksusoodustust. Sellise kuumaksega saab 98-ruutmeetrilise üldpinnaga elamu ja 800-ruutmeetrilise kinnistu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing