Ümbrikupalgad võivad jätta Taisto liiniloata

03. mai 2001, 08:16

Teede- ja sideministeerium võib jätta Eestis odavaimat bussiteenust pakkuva bussifirma Taisto liinilubadeta, kui maksuamet peaks tuvastama ettevõttes ümbrikupalga maksmise, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui firmal peaks olema riigi ees mingeid maksuvõlgu, siis pole tal automaatselt õigust taotleda liinidel opereerimiseks luba,? lausus teede- ja sideministeeriumi asekantsleri kohusetäitja Urmas Kukk.

Esmaspäeval lükkas teede- ja sideministeeriumi liinilubade komisjon tagasi Taisto taotluse pikendada kaheksal liinil veoluba ning saada juurde veel üheksa uut linnadevahelist liini. Sellegipoolest saab firma vähemalt kuu jooksul reise jätkata.

Taistot riigimaksudest kõrvalehoidmises kahtlustava transpordi- ja teetöötajate ametiühingu (TTAÜ) eestvedamisel uurib maksuamet väidetavat ümbrikupalkade maksmist firmas.

Eesti Päevalehe andmeil on Taisto gruppi kuuluvates firmades uurimise algatanud maksuameti käsutuses mitme Taistos varem töötanud või praegu töötava bussijuhi tunnistused, milles nad kinnitavad ümbrikupalga saamist.

Maksuamet saatis hiljuti bussijuhtidele küsimustiku, milles soovis teavet töö tasustamise viiside kohta. Enamik bussijuhte kinnitas, et saavad minimaalpalka või teenivad seetõttu vähe, et on sta?eerimisel.

?Sarnased vastused viitavad sellele, et vastused on bussijuhtidele ette dikteeritud ja juhtkond üritab tegelikkust varjata,? lausus TTAÜ juhatuse esimees Ain Tatter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing