Mõis kukkumas

Kristi Malmberg 04. mai 2001, 00:00

Eilsel Tallinna volikogu istungil ei esitanud Reformierakond erinevalt varem lubatust umbusaldusavaldust Tallinna linnapea Jüri Mõisa suhtes.

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Urmas Paet selgitas, et Isamaaliit sai kaks nädalat ajapikendust. ?Kui selle aja jooksul Mõisa välja ei vahetata, on võimalik temast umbusaldushääletusega vabaneda,? märkis Paet. Ta lisas, et kui kaks koalitsioonipartnerit soovivad linnapea väljavahetamist, peab Isamaaliit sellega arvestama.

Tallinna linnapea Jüri Mõis tunnistas eile ajakirjanikele, et tema kaheaastane poliitikustaa? on esmakordselt jõudnud staadiumi, millel on reetmise maik juures.

?Kui minu tagasiastumine viib olukorda edasi, siis ma seda ka teen,? lubas Mõis. Samas kinnitas ta, et usub, et on linnapea ka kahe nädala pärast.

Isamaaliit võib abilinnapea Liisa Pakosta sõnul mingi otsuseni linnapea jätkamise osas jõuda 12. mail, kui toimub Tallinna piirkonna üldkoosolek.

Pakosta sõnul on praegu kuhjunud väga palju intriige ja emotsioone ning Isamaaliit ootab Reformierakonnalt konkreetseid kirjalikke süüdistusi.

Kuluaarides võimaliku uue linnapeana välja käidud Liisa Pakosta kinnitas, et isegi juhul, kui talle selline ettepanek tehakse, ei kavatse ta sellele kohale kandideerida.

?Minu poliitiline kogemus on selleks liiga väike,? nentis Pakosta.

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul ei tasu Isamaaliidu satelliidiks muutunud Reformierakonda väga tõsiselt võtta. ?See kõik on üks suur mull, et ennast esile tõsta,? väitis Savisaar, kelle hinnangul ei jätku Reformierakonnal sisemist jõudu umbusalduse avaldamiseks.

Ta ütles, et kõigepealt tuleb umbusaldusavaldus ja selle motiivid ära oodata ja alles siis saab otsustada, kuidas Keskerakond hääletab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing