Tööd pakute? Ei, täna mitte!

Sulev Oll 04. mai 2001, 00:00

Keeldujate argumendid:

Tänavu pole meil plaanis uusi töötajaid palgata. Kaadri voolavus pole suur, uusi inimesi ei vaja me just tihti.

Kutsekoolide lõpetajate hulgast, keda meile juba kolm-neli aastat praktikale saadetud, pole õnnestunud erilist valikut teha.

Töötajaid oleme leidnud, kasutades meil töötavat endist nõrkvoolu-ala õppejõudu.

See, kes on nutikas ja kes mitte, selgub ruttu. Mis nendest saab, kellel taipu, oskusi ja pealehakkamist pole, ei julge ma oletada.

Hetkel meil vakantseid kohti pole. Küll pakume koolilõpetajatele võimalust saata oma CV juhuks, kui uusi töötajaid otsima hakkame.

Ma ei välista, et meil saaksid tööd ka kutsekoolide lõpetajaid, sest mitte kõik ametikohad BRCs ei eelda kõrgharidust. Näiteks võin tuua sõidukite müügikonsultandi ameti, millele kandideerijalt ootame tehnilist taipu ja müügi-inimesele olulisi iseloomuomadusi.

Kinnisvaramaaklerite alal pole minu teada üldse kutsekoolitust. Küll tegutseb Tallinna Tehnikaülikoolis kolmandat aastat kinnisvara haldamise õppetool, mille lõpetajad tulevad järgmisel aastal tööjõuturule.

Nende vastu on meil kindlasti huvi ? kolm aastat tagasi kandideerisid kinnisvarahalduri töökohale hoopis ettevalmistuseta või siis keskea ületanud inimesed, kellel kogemus munitsipaalettevõtete ajast.

Hetkel meil vabu töökohti pole. Aga kui mõni korralik noormees ennast pakkuma tuleb, vaatame, mida ta õppinud on ja kas tootmisseadmeid tunneb. Kui tunneb, saadame ta peamehaaniku juurde ? tema hindab ruttu, kas kandidaat sobib või mitte. Kui sobib, on meil kergem eakaid töötajaid pensionile lasta.

Kutsekoolide lõpetajaid siiski meil tööd küsimas ei käi. Tänased küsimas käijad sobivad aga vaid laadijaks.

Overallis käib hirmpalju inimesi end tööle pakkumas. Aga meie strateegia on rentaablust tõsta, seega tööjõudu mitte juurde võtta. Tegutseme ju suletud sfääris, sest uusi kontoriseadmeid ei muretseta lõbu pärast, vaid ainult majanduse kiire kasvu ajal. Ka muutub kontoritehnika järjest töökindlamaks, seega vähem hooldust vajavaks.

Hetkel pole meil tööd pakkuda. Ka pole meil huvi kutsekooli lõpetajate vastu, sest vajame vaid kõrgharidusega või seda omandavaid töötajad. Töö, millega Siemensis tegeletakse, on väga keerukas.

Küll võib inimesi vajada AS Siemens Electroservices, mis osutab teenust Eesti Energiale. Sinna võivad koolilõpetajad end igal juhul pakkuma minna.

Tööjõupuudust meil praegu pole. Iga päev käib kaks-kolm tööletahtjat ennast pakkumas. Nende hulgast valimegi inimesi, keda ise koolitame.

Küll võiksime tööläbirääkimistesse astuda mõne elektroonika-ala tundjaga.

Me ei vaja hetkel uusi töötajaid. Ehituse omapäraks on aga see, et kord on tööd vähem, siis aga tunduvalt rohkem.

Kindlasti astume aga praegugi läbirääkimistesse noortega, kes on lõpetanud kas Tallinna Ehituskooli või TEMTi. Praktika on näidanud, et sealt tuleb täitsa häid poisse. Ise me viimastel aastatel koolides töötajaid otsimas pole käinud.

Tööpakkujate argumendid:

Meile võib ennast tööle pakkuma tulla küll, vajame suvepuhkuste ajaks asendajaid. Edaspidi võib ka püsiv töökoht kõne alla tulla.

Kuna toodame pakendeid, kulub kandidaadil marjaks ära eelnev kokkupuude tootmisega, aga ka käsitsitööga. Samuti võiks ta osata tõstukit juhtida.

Kutsekoolide lõpetajad end meile tööle pakkumas pole käinud ja ka me ise pole kutsekoolidest töötajaid otsinud.

Otsime uusi töötajaid, sest meil toimuvad suured ümberkorraldused, moodustub uus tütarettevõte Pärnu Forestex. Tallinna otsime praegu raamatupidajat, neid vajatakse ka regioonides. Kandidaadilt ootame nii oskusi kui kogemusi, mis aga ei välista, et ka koolilõpetaja tööd saab.

Palju oleneb esinemisoskusest, ambitsioonikusest. Praegu saadavad kõrgkoolilõpetajaid rohkesti ennast tutvustavaid e-kirju, kutsekoolide lõpetajad seda aga ei tee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing