Krediidipank päästab haput laenu

04. mai 2001, 07:38

Eesti Krediidipank ostis oma 17,6 miljoni krooni suuruse nõude päästmiseks pankrotistunud keemiatehase Ceosil vara, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Müüsime tehasehooned mai alguses 25 miljoniga ühele Eesti investorile,? ütles Ceosili pankrotihaldur Terje Eipre, nimesid ostja soovil nimetamata.

Ceosil tootis Maardu täisautomaatses tehases pesupulbri komponenti tseoliiti, kuid pankrotistus seoses suutmatusega pulbrit müüa.

Tehase ostjaks osutus enampakkumisel teiseks jäänud AS Reval Projekt, kelle on krediidiinfo andmeil asutanud möödunud aasta lõpus Eesti Krediidipank. Võitnud ettevõte Long Grupp ei ilmunud võitu vormistama.

?Minu teada osteti tehas igaks juhuks, tegevust seal ei arendata,? rääkis Eipre. ?Kõlab muidugi naljakalt.? Eipre sõnul läheb müügisumma pankrotipessa ja sellega rahuldatakse esmalt ilmselt Krediidipanga 17,6 miljoni krooni suurune nõue Ceosili vastu, kuna see on pandiga tagatud. ?Krediidipank saab sellest kätte 80 protsenti,? hindas Eipre.

Krediidipanga investeeringute haldamise osakonna juhataja kt Aivar Luik kinnitas, et nemad Reval Projekti taga ei ole. Krediidipank andis mõista, et ei soovi seoseid asutatud ettevõttega näidata.

Samas on Reval Projekti juhataja Uku Tammaru samaaegselt Krediidipanga laenuosakonna juhataja ning firma on registreeritud pangahoonesse Narva maanteel. Ka Reval Projekti nõukogu liikmed on pangaga seotud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing