Tallinna Sadam uuris raudtee omandamise võimalusi

04. mai 2001, 07:42

Tallinna Sadama juhatuse esimees Riho Rasmann uuris eelmisel nädalal teede- ja sideministeeriumis võimalusi Eesti Raudtee omandamiseks juhul, kui raudtee erastamine peaks ebaõnnestuma, vähendamaks riski transiidivedude stabiilsusele, kirjutab Postimes.

Rasmann pakkus riigi sadama ja raudtee ühendamise võimaluse välja teede- ja sideministeeriumi nõunikule Andrus Villemile, kes on ühtlasi ka Tallinna Sadama nõukogu liige. Raudtee omandamise idee on sadama strateegias olnud ühe tulevikuvisioonina üleval juba aastaid.

?Üks võimalus oleks olnud raudtee anda sadamale tütarettevõtteks, nagu tehti Eesti Põlevkiviga. Teise variandi kohaselt oleksime võinud raudtee infrastruktuuri ära osta, müües vaid raudtee operaatorteenuste turu. Konkreetseid arvutusi me ei teinud, sest nii kaugele asi ei läinud,? rääkis Rasmann.

Rasmanni sõnul välistas sadama osalemise erastamisel asjaolu, et raudtee müüdi erastamisseaduse alusel. ?Ega kõik ole veel ka praegu kindel ning kõike võib veel juhtuda,? märkis Rasmann raudtee erastamise kohta.

Villemi sõnul ei saanud jutuajamist Rasmanniga tõsiselt võtta, sest nimetatud küsimus polnud päevakorras ning lisaks oli raudtee erastamine ministeeriumi, vaid valitsuse pädevuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing