Kallis tõutäkk lohises mööda asfaldit surnuks

Enam kui 200 000 krooni maksnud hannoveri tõugu täkk hukkus Järvamaal pärast seda, kui oli Jäneda ligidal sõidu ajal läbi mädanenud treileripõhja kukkunud ja auto järel kolm kilomeetrit mööda asfaltteed lohisenud, kirjutab Järva Teataja.

Järvamaa veterinaarkeskuse juhataja Ilmar Poll ütles, et täkk Premium sai eelmisel nädalal nii tõsiselt kannatada, et teda oli võimatu ravida ning kohalik veterinaararst andis jahimehele loa kallis tõuloom hukata. Looma kannatusi ei tahtnud Poll pikemalt kirjeldada, vaid ütles, et vaatepilt oli jube, sest looma jalad olid kulunud.

Poll ütles, et ei julge juhtunus kedagi süüdistada ja peab seda õnnetuseks. 'Inimesed tegid loomulikult vigu, sest treileri põranda tugevust oleks pidanud kontrollima,' sõnas ta.

Valudes piinlevat hobust näinud anonüümseks jääda soovinud inimene kinnitas eile Järva Teatajale, et pole varem nii koledat pilti näinud. 'Hobune oli tagumiste jalgadega läbi põranda kukkunud ja sedasi kaks või kolm kilomeetrit mööda asfaltteed lohisenud,' sõnas pealtnägija.

Tori hobusekasvanduse treener Vambo Tali ütles, et hannoveri tõugu täkk toodi 1994. aastal Saksamaalt ja kuulus Eesti Hobusekasvatajate Seltsile.

Hetkel kuum