Laen toob noortele uue kodu võtme kätte

Kersti Arro 07. mai 2001, 00:00

Pankade pakutavad uued ja enneolematult paindlikud laenutingimused võimaldavad endale nii uue kodu rajada kui ka senisele eluasemele värske ilme anda suhteliselt kerge vaevaga.

Noore pere laenu tingimused on muutunud paindlikumaks, uue võimalusena on lisandunud noore oma kodu laen. Nende kahe laenu peamine erinevus tavalisest kodulaenust on väiksem nõutav omafinantseering. Kui kodulaenu pakub Hansapank kuni 66% ulatuses tagatiseks panditava vara turuväärtusest, siis noore pere laen ning noore oma kodu laen võimaldavad finantseerimist kuni 90% ulatuses. Seega saab noor inimene mõelda oma kodu rajamisele juba siis, kui on kogunud vaid 10% ostetava või ehitatava eluaseme hinnast.

Kui aga noorel laenusoovijal puudub kaheaastane tööstaa?, siis võib lahendus olla koduliising, mille minimaalselt nõutav omafinantseering on 20% ostetava või ehitatava eluaseme hinnast.

Noore oma kodu laenu võtmiseks vajalik kaheaastane tööstaa? ei pea olema kogutud ühe tööandja juures. Tähtis on, et kokku tuleks kaks aastat. Pank ei eelda, et töötatud oleks kaks aastat järjest, küll aga nõuab katkematut tööstaa?i viimase kuue kuu jooksul. Erinevus on ka on ka laenu garantiitasus, mida tuleb tasuda sihtasutuse KredEx garantii eest. Garantii tagab laenusumma selle osa, mis ületab 66% tagatisvara turuväärtusest.

Noore pere laenu ja noore oma kodu laenu saab nüüd võtta ka korteri remontimiseks ja olemasoleva laenu refinantseerimiseks. Mõlema laenu intressimäär on sama mis kodulaenul.

Klient saab lisafinantseerimisel kasutada ka aastamakseta krediitkaarti. Et uue kodu rajamisel tekib korraga palju väljaminekuid, võib kulutusi pikema perioodi peale hajutada, kui kasutada kodutehnika ja mööbli ostmiseks krediitkaarti.

Ühispank lubab laenu omafinantseeringuta

Eluasemelaenu tingimused krediidiasutustes

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing