Mobiiliterror

08. mai 2001, 00:00

Kahjuks ei saa EMT jälitustegevust organiseerida. Inimene, keda sellisel moel häiritakse, peab politsei poole pöörduma, sest alles politsei vastavasisulise avalduse alusel võib EMT numbrit tuvastama hakata. Tuvastatud number avalikustatakse ainult politseile.

Kõne mittelõpetamine on helistajale ilmselt kõige parem karistus, tema maksab ju omast taskust iga kõneminuti eest. Äärmuslikul juhul, kui miski muu ei aita, soovitaks numbri vahetamist ja uue numbri salastamist, nii et seda infoliinide jms kaudu välja ei anta.

Tehniliselt on ka võimalik kliendi soovil sulgeda mõneks ajaks kõik numbrile sissetulevad kõned, nii et väljahelistamine säilib. Sel juhul kaotab mobiil suure osa oma funktsionaalsusest ning ühe helistaja pärast pole ilmselt mõtet seda teha.

Kriminaalkuritegu siin ilmselt toime pandud ei ole, sest kriminaalkoodeksis (KrK) sellist paragrahvi, mille järgi taolist helistajat saaks vastutusele võtta, ei ole. Küll aga sätestab Haldusõigusrikkumiste seadustik (HÕS), täpsemalt selle § 144 Pisihuligaansus: /.../ isikut solvava tülitamise ning avalikku korda ja isiku rahu rikkuva muu selletaolise tegevuse eest määratakse rahatrahv kümne kuni saja päevapalga ulatuses või haldusarest kuni 15 ööpäeva.

Lugeja peaks kirjutama kohalikule politseiprefektuurile avalduse, kus märgib täpselt ära millal, mitu korda ja mismoodi teda tülitatakse, kas selle tülitamise juures on tunnistajaid, kelle ta on ise kindlaks teinud jne. Seejärel paluma selles avalduses võtta süüdlane vastutusele. Võiks ka viidata HÕS §-le 144 (Pisihuligaansus) või siis HÕS §-le 145 (Rahu rikkumine eluruumides ? selle paragrahvi järgi on karistused väiksemad, soovitaksin kasutada 144).

Avalduse võib saata postiga või viia ise kohalikku politseiosakonda. Sellisel juhul on politseinik kohustatud sellele avaldusele teatud tähtajaks reageerima. Ise kohale viia on parem, sest äkki on midagi puudu ja siis saab kohe andmeid täiendada ? muidu läheb kirjavahetuseks hulk aega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing