Tallinn käivitas teetööde hooaja ringraja remondiga

Tallinna suvise teeremondihooaja avas Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringraja korrastamine, hädaabitööna pinnati esimesena Sõpruse puiestee, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pirita ringraja Kose tee lõigu remontimisega on kiire, sest juba juuni lõpus peetakse seal Kalevi suursõit ning sportlased soovivad, et enne võiduajamist oleks tee asfaldi hõõrdumiseks vähemalt kaks nädalat kasutuses, ütles kommunaalameti juhataja Ain Valdmann.

Tallinn kavatseb kapitaalremondile kulutada tänavu vähemalt sada miljonit krooni, viiendik summast läheb Tallinna Vee remondiobjektide asfalteerimiseks.

Kommunaalamet küsis 56 miljonit krooni remondi tarvis ka lisaeelarvest, mida volikogu pole aga veel kinnitanud.

Kõige tähtsama piirkonnana läheb juulis remonti Vabaduse väljaku, Pärnu maantee ja Estonia puiestee piirkond. Samaaegselt vahetavad töömehed ka Narva maantee asfalti ning trammirööpaid Pronksi ja Koidula tänava vahel.

Teedest kavatseb linn ehitada suvega valmis Põhjaväil Ahtri tänava ja Rannavärava tee vahel, Vabaduse puiestee Järvelt Valdeku poeni, Akadeemia tee pikenduse Järveotsa teeni ja Tartu maantee läbimurde.

Ainsana on kahtluse all Tartu maantee läbimurde valmimine, kuna linn ei suuda praegustelt omanikelt kiiresti osta ära tee-aluseid krunte ja seetõttu viibib ka tee-aluse parkla rajamine.

Hetkel kuum