Hiina avab turge

08. mai 2001, 14:18

Hiina president Jiang Zemin teatas täna Hongkongis esinedes, et Hiinale on vaja moderniseerimiseks avada end välismaailmale.

'Hiina valitsus tahab sisse viia avanemise poliitikat,' teatas Jiang enam kui 700 poliitika ja äriliidri ees esinedes Fortune Global Forumil Hongkongis.

Hiina püüdlused avada turg välismaailmale viimase 20 aasta jooksul ja enam on muutnud Hiina maailma seitsmendaks kaubanduspartneriks. Kaheksa aastat järjest on Hiina meelitanud juurde rohkem väliskapitali kui ükski teine arengumaa.

See ei ole ainult andnud tõuget Hiina majandus ja sotsiaalarenguks, aga ka loonud soodsad tingimused firmadele mujal maailmas, kes otsivad ärivõimalusi Hiinas.

Jiang lubas, et Hiina jätkab energiliselt väliskaubanduse arendamist, pidada kinni aktiivse, ratsionaalse ja efektiivse kapitalikasutamise poliitikast ning selliste sektorite liberaliseerimisest nagu pangandus, kindlustus, telekommunikatsioonid ja kaubandus, töötades tugevalt e-kommertsi kallal, ja võttes aktiivselt osa mitmepoolsest kaubandussüsteemist nii regionaalsel kui rahvusvahelisel tasandil.

President ütles, et Hiina rahvuslik kogutoodang peaks ulatuma 12,5 triljoni jüäänini (1,5 triljonit USA dollarit) 2005 aastaks. 2001.-2005. aastani võib Hiina importida 1,4 triljoni USA.dollari väärtuses varustust, tehnoloogiat ja tooteid.

'Hiina areng pakub tohutuid ärivõimalusi äriringkondadele välismaal,' teatas president lisades, et Hiina tervitab välismaa ärimeeste investeeringute suurendamist Hiina ja uute investeerimisprojektide käivitamist.

Lühendatult Hiina uudisteagentuuri Xinhua põhjal

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing