Ülo Toomsalu • 8. mai 2001 kell 7:13

Itaalia imemasin sõelus Paralepa rannaliiva

Paralepa rannas tegi eelmisel neljapäeval proovitööd imemasin Itaaliast, mis sõelub rannaliivast välja väiksemagi prahi ja teeb liiva kohevaks, kirjutab Lääne Elu.

Selliseid liivasõelumismasinaid on maailmas müüdud 70 ringis. 'Läksime riskile välja ja ostsime üle poole miljoni krooni maksva masina,' ütles teede korrashoiuga tegeleva OÜ Teed ja Tänavad tegevdirektor Reio Hanikat. 'Pirita rannas räägiti alatasa, et oleks vaja liivasõela, seepärast muretsesimegi selle.'

Hanikat pani muruniiduki moodi rohelise masina käima, et näidata, kui puhtaks see liiva sõelub. Linnavalitsuse kommunaalosakonna juhataja Ilse Püss jäi tööga rahule.

'Töö on korralik. Koristasime mitmekümne töötuga igal kevadel randa, aga nii puhtaks ei ole me seda kunagi saanud!' ütles ta.

'Rand peab juuni alguseks korras olema - enne rannavollet ja merepäevi,' ütles aselinnapea Heino Tamm. Praegu on liiv liiga märg, et masin saaks hästi töötada. 'Kui kokkuleppele saame, tuleme mai lõpus ja teeme terve ranna korda,' lubas Hanikat. 'Paralepas on palju kive, paar korda tuleb sõelaga kindlasti üle käia.'

Pirita ja Stroomi randa telliti liivasõelur kord kuus. 'Kui tuleb ilus suvi, peame Paralepa liiva laskma samuti igas kuus puhastada,' arvas Tamm.

Hanikati sõnul on nad ainus firma Baltimaades, kes sellist teenust pakub. Isegi Soomes ja Rootsis ei olevat sellist liivasõelumismasinat.

Hetkel kuum