Populaarne USA ettevõte on tõsises hädas

ÄP Online 09. mai 2001, 00:00

Lucent on vaatamata viimase aja langustele olnud üks Ühendriikide turu populaarsematest ja enimhoitud aktsiatest.

Ettevõtte kohta levivad kuulujutud, nagu oleks Lucent iseenda kohta pankrotiavaldust sisse andmas. Ettevõtte esindaja on sellised kuulujutud ümber lükanud. See aga aktsionäre eriti ei lohuta, sest ettevõtte halvast käekäigust annavad märku paljud viimase aja sündmused.

Esiteks on Ühendriikide majanduse jahenemine sundinud Lucentit vallandama 10 000 töötajat.

Teiseks suutis ettevõte toota käesoleva aasta esimeses kvartalis 3,69 mln dollarit kahjumit. Kahjumi üheks allikaks oli laenu andmine ühele oma suuremale kliendile Winstar Communicationsile Lucenti toodete ostmiseks. Winstari suhtes alustati pankrotimenetlust ning ettevõte esitas ühtlasi Lucenti vastu 10 mld suuruse hagi lepingusätete rikkumise tõttu. Lucenti juristid leiavad loomulikult, et mingit lepingu rikkumist ei ole olnud.

Kolmandaks on osa Lucenti aktsionäre kaevanud ettevõtte kohtusse, väites, et nende kaotuste põhjuseks on tõsised juhtimisvead.

Endise juhi Richard McGinni, kes vallandati eelmise aasta oktoobris, käe all kaotas Lucent oma turuväärtusest 80 mld dollarit.

Neljandaks ebakindluse tunnuseks oli Lucenti alles aasta finantsdirektori ametit pidanud Deborah Hopkinsi esmaspäevane lahkumine. Hopkinsi meelitas üle Boeing, kuid just tema finantsdirektoriks oleku ajal on suurimad hädad ettevõttes ilmsiks tulnud.

Esmaspäeva lõpetas Lucenti aktsia 10,46dollarilisel hinnatasemel. Eelmist aastat alustas Lucent 69dollariliselt hinnatasemelt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing