Eesti Raudtee peatas investeeringud

09. mai 2001, 16:07

Eesti Raudtee peatas sellest nädalast 2001. aasta investeerimisprogrammi elluviimise. Suurem osa kavandatud töid jääb tegemata, kuna Eesti Erastamisagentuur ei andnud firmale nõusolekut võtta 300 miljonit krooni pikaajalist laenu investeeringute rahastamiseks.

Seoses investeeringuprogrammi peatamisega jääb sellel aastal tegemata kapitaalremont Auvere-Soldina ja Pedja-Vägeva raudteelõikudel ning Narva jaamas, Heina ja Endla viaduktide uuendamine Tallinnas, teepikendustööd Rakke jaamas, jalakäijate silla remont Valgas, optilise sidekaabli paigaldus Tallinn-Narva liinil ja mitmeid ülesõite erinevates kohtades. Investeeringuprogrammi peatamise ja eelarvemuudatuste küsimus tuleb arutlusele ka Eesti Raudtee Nõukogu järgmisel koosolekul.

?Eesti Raudtee vabandab inimeste ees, kellele seoses kavandatud tööde edasilükkamisega valmistatakse veel aasta probleeme igapäevaelu korraldamisel. Loodame siiski, et hiljemalt aasta pärast saavad lubatud tööd tehtud,? ütles Eesti Raudtee kommunikatsioonidirektor Andrus Kuusmann.

Kapitaalremondi ja teiste tööde tegemata jätmise tõttu tuleb mitmetel raudteelõikudel Tapa-Tartu ning Tapa-Narva vahel ja Tallinna linnas vähendada rongide kiirust. Hetkel ei tekita see aga Eesti Raudteele probleeme, kuna kaubavood pole tipptasemel.

Vähemalt seitsme aastalise laenuga on arvestatud ka AS Eesti Raudtee 2001. aasta eelarves. Kõnelused laenu võtmiseks olid alanud Hansapanga ja Ühispangaga. ?Lepingu detailide täpsustamiseni ei jõutud, kuid läbirääkimistel pankadega polnud mingitki juttu riigi poolsest garantiist. Pankade hinnangul on Eesti Raudtee edukalt töötav suurettevõtte, kes on suuteline oma kohustused ise tagama,? lisas Kuusmann. Laen oli mõeldud 2001. aasta investeeringute rahastamiseks ja osaliselt varasemate laenude restruktureerimiseks.

AS Eesti Raudtee erastamislepingu allkirjastanud firma Baltic Rail Services esindajad on konsultatsioonide käigus soovitanud investeeringute vaegrahastamist katta lühiajaliste laenudega. See pole Eesti Raudtee juhtkonna hinnangul kahjuks ilma suuremate tagasilöökideta võimalik.
AS Eesti Raudtee kavandas käesoleva aastaks investeeringuid 592,3 miljoni krooni ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing