Erastamisagentuur keelas Eesti Raudteel laenu võtta

09. mai 2001, 08:08

Eesti Raudtee praeguse juhtkonna, raudtee ostja Baltic Rail Service?i ja erastamisagentuuri vastuolud on veelgi teravnenud, kuna viimane pani veto Eesti Raudtee plaanitud 300 miljoni krooni laenamisele. See seiskab raudtee investeeringud lõplikult, kirjutab Eesti Päevaleht.

?300 miljonit krooni laenuraha oli meie eelarvesse sisse kirjutatud, kuid aprilli lõpus selgus, et erastamisagentuur ei anna sellele nõusolekut,? rääkis Eesti Raudtee kommunikatsiooni-direktor Andrus Kuusmann. ?See tähendab automaatselt kõikide investeeringute seiskumist, ära jääb kapitaalremont ning teedepikendus.?

Kuusmann nimetas, et investeeringuvõimaluste puudumise tõttu on Eesti Raudtee sunnitud kehtestama kiirusepiirangud. ?Liikluse ja kaubavedudega tekivad probleemid,? ütles ta.

Kuusmanni väitel soovitasid erastaja esindajad võtta lühiajalist ressurssi, kuid see on tema sõnul kalliduse tõttu võimatu.

Laenu olid Kuusmanni sõnul nõus andma Hansapank ning Eesti Ühispank, seda vähemalt seitsmeks aastaks. Lisaks investeeringutele oli laenuga kavas refinantseerida varasemaid laene.

Erastamisagentuuri juhtivspetsialist Katrin Kivi kinnitas laenukeeldu.

?Erastamislepingu jõustumiseni ei ole ülemäära palju aega jäänud, selliste suurte tehingute tegemine võiks jääda uue omaniku otsustada,? rääkis Kivi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing