Haridusministeerium jätab Tartu koolid peata

09. mai 2001, 08:11

Tartusse koliv haridusministeerium ähvardab jätta mitmed Tartu koolid juhita, sest direktorid loodavad ministeeriumiametnikena leida uusi väljakutseid, kirjutab Postimees.

Eliitkooli, Hugo Treffneri gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi istub pärast kooliaasta lõppu paar kvartalit edasi uues haridusministeeriumi majas asuvas kabinetis ning juhatab keskhariduse talitust.

Jõgi sõnul tunneb ta, et on suutnud Treffneri viia laineharjale ning direktorivahetus tuleb koolile kasuks. ?Ega ma ei jäta kooli nii maha, et tühi plats jääb maha,? lubas Jõgi aidata leida koolile väärika direktori.

Hetkel otsib Fontes töötajaid 24 ametikoha tarbeks, ühtekokku kandideerib seal 650 inimest, nende seas mitmeid Tartu ja Tartumaa koolide direktoreid ja õppealajuhatajaid.

Fontese Tartu projektijuht Tiiu Allikvee ütles, et osalejate nimesid firma ei avalda, seni on tehtud eelvalik elulookirjelduste põhjal ning osalejad on täitnud isiksusetesti.

Tartu linna haridusosakonna juhataja Georg Aheri kinnitusel ei sea see Tartu hariduselu ohtu, kui mõni koolidirektor otsustab ministeeriumi kasuks.

?Osa inimesi ei pruugi pakkumist vastu võtta. Enamasti kaotavad koolijuhid nii palgas kui prestii?is,? lootis Aher.

Haridusministeeriumi Tartu projekti personalijuht Anu Ulp pidas Tartu koolidirektorite tungi ametnikukohtadele tunnistuseks sellest, et Tartu hariduselu on olnud pikka aega sumbunud ja direktoritel pole olnud uusi väljakutseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing