Maksuameti ja Anttila spordiklubi kohtuasi jäi otsuseta

09. mai 2001, 08:34

Riigikohus tühistas ringkonnakohtu otsuse, mille järgi oleks Anttila korvpallimeeskonna omanik pidanud maksuametile maksma 51 000 krooni ettevõtlusest saadud tulu, kirjutab Sakala.

Eesti kõrgeim kohus leidis, et korvpallimeeskonna omanik, mittetulundusühing Hiit on aktsiaseltsiga Anttila sõlmitud reklaamilepingu järgi saadud raha kasutanud spordi tegemiseks, nagu tema põhikiri ette näeb, ning pole seaduse vastu eksinud.

Kõrgeim kohtuaste kõnealust vaidlust siiski ei lõpetanud, vaid saatis selle uueks läbivaatamiseks ringkonnakohtusse.

Maksuamet leidis mullu märtsis, et spordiklubi Hiit võlgneb riigile 51 000 krooni, sest Hiit olevat lisaks oma põhikirjalisele tegevusele ehk sportimisele tegelnud kolme aasta jooksul ka Anttila firma reklaamimisega.

Maksuameti arvates kuulub tulu, mille mittetulundusühing on saanud reklaami müügist, maksustamisele. Maksuvabaks võib ametnike arvates pidada vaid seda summat, mis läks Anttila logo meeskonna särkidele trükkimiseks. Hiit kasutas reklaami eest saadud raha aga veel spordivarustuse hankimiseks, ujula ja võimla rentimiseks ning võistlustel osalemiseks.

Käimasolevat kohtuprotsessi on mitu spordiklubide juhti pidanud otsustavaks kogu Eesti spordiklubide tulevikule, sest kui õigus jääb maksuametile, ähvardab pankrot suurt osa klubisid, kes on tegutsemiseks raha saanud reklaami müügist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing