Mõis kaitses Lennusadamas Gazpromi huve

09. mai 2001, 08:09

Tallinna linnapea Jüri Mõis kirjutas alla plaanile anda Lennusadam 30 aastaks kasutada ebaseaduslikule valdajale pärast seda, kui oli kohtunud Venemaa riikliku kütusefirma Gazprom esindajaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmise aasta sügisel viibis Eestis eravisiidil Venemaa riikliku kütusegigandi Gazprom üks viiest asepresidendist Pjotr Rodionov, kelle vastutusala on hiidettevõtte finantsid ja turvalisus.

Rodionovile pakkus huvi ka Lennusadam.

Eravisiidi käigus kohtus Rodionov Tallinna linnapea Jüri Mõisa ning Lennusadamas ebaseaduslikult ehitava firma BPV esindaja Aleksandr Rotkoga.

Koosolekul Tallinna linnapea juures osalesid peale tema ja Gazpromi asepresidendi Rodionovi veel Lennusadama ebaseadusliku valdaja AS BPV esindaja Aleksandr Rotko, peaminister Mart Laari majandusnõunik Kersti Kaljulaid ja tollane abilinnapea Priit Vilba.

Rotko ütles Eesti Päevalehele, et ta on Jüri Mõisaga mitmel korral kohtunud ja Lennusadama küsimusi arutanud.
?Härra Rotko firma omanikud ilmusid välja, sest olid investeeringute saatuse pärast mures. Gazpromi inimesed püüdsid saada linnalt kinnitust, et Rotko tegutsemine Lennusadamas jätkub,? kommenteeris kohtumise sisu endine abilinnapea Priit Vilba.

Teised kohtumisel osalenud olid kidakeelsemad. Tallinna linnapea nõunik Anneli Entson kinnitas esmalt, et kohtumise protokolli on Mõis juba saatnud Eesti Päevalehele.

Hetk hiljem teatas aga Entson, et sellest mitteametlikust kohtumisest ei tehtudki protokolli. Peaministri majandusnõunik soovitas kohtumise kohta küsida Tallinna linnavalitsusest.

Pärast kohtumist kinnitasid Jüri Mõis ja Lennusadamas ebaseaduslikult kai ehitanud AS BPV esindaja Aleksandr Rotko oma allkirjadega plaani, mille järgi linn oleks taotlenud riigilt Lennusadama ala enda omandisse võtmise ja seejärel andnud 30 aastaks kasutada Rotko firmale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing