Baltic Foodsi omanikering vahetub

10. mai 2001, 15:42

Viimaste uuringute kohaselt Eesti kaubandusturul kolmandat kohta hoidva Baltic Foodsi üks omanikest Norra firma Axfood kaalub lähiajal oma osaluse müüki, teatas Postimees online.

Axfoodi esindaja Bodlin Eriksson ütles, et firma soovib senisest enam keskenduda Põhjamaade turule, mistõttu on otsustatud Baltikumist lahkuda ning oma siinne osalus müüa.

Ühegi konkreetse ostjaga seni siiski müügilepingut sõlmitud ei ole, mistõttu ei soostunud Eriksson avaldama ka tehingu võimalikku hinda. 'Selles saab rääkida alles siis, kui konkreetne leping on sõlmitud,' märkis ta.

Baltic Foodsi praegusele juhtkonnale Erikksoni kinnitusel omanikel mingeid etteheiteid ei ole, sest organisatsioon töötab normaalselt ning mingeid tõrkeid seal olnud ei ole.

Axfoodile kuulub Baltic Foodsi aktsiapakist 26 protsenti. Ülejäänud osaluse omanikeks on Norra investorid.

Aprilli lõpus turu-uuringufirmas Profindeks valminud Eesti toidukaubandusturu uuringu kohaselt hoiab Baltic Foods, kes opereerib teiste seas kaubamärkidega Rema 1000 ja Spar, ühes Prisma ketiga kolmandat kohta, hõivates turust 10 protsenti.

Kaubandusturu ülekaalukaks liidriks on ETK süsteem, kelle erinevad kaubandusketid on turul haaranud 27 protsendi suuruse osa. ETK-le järgneb edetabelis 12-protsendise turuosaga Tallinna Kaubamaja kontsern.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing