Suitsude hinnatõus kisub teismelisel sigareti suust

10. mai 2001, 08:14

Tervishoiutöötajad loodavad sigarettide suurema maksustamisega piirata tubakatoodete tarbimist alaealiste hulgas, kirjutab Postimees.

Kuigi Eestis on täiskasvanud tubakasõltlaste arv viimaste aastatega vähenenud, püsib alaealiste suitsetajate arv endiselt suur.

?Uurimused näitavad, et viieteistkümneaastastest plikadest kisub suitsu iga viies,» kirjeldas sotsiaalministeeriumi tervise edendamise büroo juhataja Andrus Lipand.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) hinnangul ulatub otseselt või kaudselt suitsetamise tagajärjel surnute hulk kolmekümne aasta pärast ligi 10 miljoni inimeseni.

Et vähendada rahvastiku haigestumist ning enneaegseid surmi, on maailma riigid WHO eestvedamisel asunud välja töötama tubakatoodete kontrolli raamkonventsiooni, mis loodetakse alla kirjutada 2003. aasta kevadel.

Leping puudutab tubakatoodete aktsiisimäärade suurendamist ning müügi piiramist, esialgne tekst keelas näiteks ka spordiürituste finantseerimise tubakafirmade poolt ning surus suitsureklaami väga kitsastesse piiridesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing