Kolm head uudist tõid naeratuse näole

Peeter Koppel 11. mai 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel oli eile kauplemispäeva alguses tervelt kolm põhjust rõõmustamiseks.

Esiteks sattus taas rambivalgusse oma viimase aja optimistlike avalduste poolt tuntud investeerimispank Morgan Stanley, kelle sellekordseks lemmikuteks osutusid mikrokiipide tootjad. Pank tõstis sektori ettevõtete väljavaateid, leides, et halvim peaks olema möödas. Morgan Stanley sammu tõttu sattusid kõrgendatud tähelepanu alla Applied Materials, KLA Tencor, Lam Research ja Novellus Systems.

Teine hea uudis tuli sealsetele aktsiaturgudele üle Atlandi, kus Euroopa Keskpank alandas üllatuslikult baasintressi, tekitades sellega taas lootused, et maailma majandus võiks hakata jälle soojenemise märke näitama.

Kolmandaks heaks uudiseks oli aga see, et eelmisel nädalal vähenes USAs töötuskompensatsiooni taotlejate arv 41 000 võrra 384 000ni. Samas võib selle uudise tähenduslikkuses ka kahelda, sest nädalased kõikumised on tihti suured ning trendi neist järeldada ei saa. Eelmisel nädalal avaldatud tööjõuturu näitajad tõestasid, et tööpuudus on pikemas perspektiivis siiski suurenenud ning töökohad kaovad oluliselt kiiremini, kui tekivad.

Euroopa Keskpanga üllatusliku 25baaspunktilise baasintressi alandamise mõju andis selge suuna ka kauplemispäeva esimesel poolel sihitult hulpinud Põhjamaade turgudele. Nokia suutis lõpetada 4,6 protsenti kõrgemal 37,5 euro tasemel. Ericssoni võiduks jäi mõõdukamad 2,42 protsenti ja aktsia lõpetas 63,50 Rootsi kroonil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing