Maandatud riskid teevad reisi muretuks

Aare-Matti Inglist 11. mai 2001, 00:00

Reisikindlustuse poolt kaetavad riskid liigitatakse kolme rühma: reisi ärajäämise või katkemisega seotud kulutuste hüvitamine, reisi jooksul toimunud isikukahjude ja pagasile tekkinud kahjude hüvitamine. Kindlustatuks on tavaliselt kas üksikisik või isikute grupp.

Reisikindlustuse edasimüüjate võrk on Eestis arenenud ja peaaegu igas reisibüroos on soovi korral võimalik sõlmida reisikindlustusleping.

 • Kindlustuslepingu sõlmimisel tuleks uurida hinnapakkumisi mitmetest seltsidest. Kindlustustooted on seltsides erinevad, erinevad on ka kindlustuspreemiate suurused. Lisaks kindlustusmaksele tasub huvi tunda hüvitissummade suuruse vastu ning selles vastu, kuidas toimub kahjujuhtumi puhul hüvitamine.

 • Kindlustustingimused leiab kindlustusseltsist, reisibüroost või internetist. Lugemisel tuleb kindlasti pöörata erilist tähelepanu kindlustuskaitse iseärasustele ja hüvitamist välistavatele asjaoludele.

 • Juhul, kui midagi jääb arusaamatuks ja ebaselgeks, ei maksa häbeneda ja küsida nõu reisibüroo töötajalt, maaklerilt või agendilt.

 • Kindlustuskaitse algab pärast kindlustuspreemia täielikku tasumist ja kindlustuspoliisile märgitud päevast, aga mitte varem, kui kindlustusvõtja on ületanud Eesti Vabariigi piiri (välja arvatud reisi ärajäämise kindlustusrisk). Kindlustuskaitse lõppeb kell 24.00 kindlustuspoliisile märgitud päeval või kui kindlustusvõtja ületab tagasi pöördudes Eesti Vabariigi piiri.

 • Ebatäielike või valeandmete esitamise korral võib selts lepingu ühepoolselt lõpetada ja/või keelduda kahju hüvitamisest.

 • Kui võimaliku kindlustusjuhtumi tekkimise põhjus (nt krooniline haigus) on ilmnenud enne lepingu sõlmimist, siis sel põhjusel tekkinud kahju ei hüvitata.

 • Välisriigis töötamisel (nt maasikakorjamine), samuti sporditreeningutel ja ­võistlustel osalemisel tekkinud kahjusid tavapärane reisikindlustus üldjuhul ei hüvita. Sellistel puhkudel on kindlustuskaitset võimalik saada seltsiga kokkuleppel lisamakse eest.

 • Parem on kindlustuslepingu sõlmimiseks valmistuda varakult, mitte teha seda viimasel momendil.

Vt. ka tabelit: Võrdlusmomente reisikindlustuse tingimustes

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:09
  Otsi:

  Ava täpsem otsing