Savenkovi huvid: viin ja sadam

ÄP 11. mai 2001, 00:00

Savenkov ise nimetab ennast lihtsaks maapoisiks, kes üles kasvanud Paldiskis Eesti soost vanaema juures. Viimasel ajal kõneleb ta ka oma Rootsi juurtest. Kuidas lihtsast autojuhist suurärimees sai, on paljudele mõistatuseks. Ise räägib mees, et müüs Raku karusloomakasvanduse tsehhi ostmiseks talle kuulunud seitse veoautot ja laenas sõpradelt juurde. EVEA Pank aitas krediidiga ja Ofelia esmajuhi Arno Narro abiga pandigi viinatööstus püsti. Tugeva juhina on Savenkov kujundanud Onistaris meeskonna, kuhu kuulub nii Eesti majanduses kui ka korrakaitses tegutsenud mõjukaid isikuid.

Ühest faktist oma eluloos on Savenkov seni vaikinud. Nimelt mõistis Tallinna Lenini rajooni rahvakohus ta 1986. aastal süüdi selles, et ta ostis kahelt vene mehelt 35 rubla eest 300 kilo täispiimaasendajat kokku 405 rubla väärtuses. Karistuse, milleks oli poolteist aastat range re?iimiga koloonias koos vara konfiskeerimisega, kandis ta ausalt ära. Kümme aastat hiljem vaatas riigikohus asja kohtuvigade parandamise korras läbi ja tühistas Savenkovi süüdi mõistnud absurdsevõitu kohtuotsuse.

Viimasel ajal on Savenkov alkoholiärist tagasi tõmbunud ja tegeleb rohkem Paldiski Põhjasadamaga, mille läheduses on ta ostnud maad ja hooneid.

Onistari juht on heades suhetes Tallinna linnapea Jüri Mõisaga, kes on tema suvilanaaber. Samuti suhtleb ta Meelis Laoga.

Savenkovi tütar õpib Tallinnas ingliskeelses diplomaatide koolis, abikaasa peab aga ilusalongi Loren. Hiljuti sündis perre väike poeg.

Pool Onistarist kuulub kütusefirma omanikele

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing